• titulka.jpg

Poslední díl seriálu o historie druidské tradice mapuje hlavně okolnosti a události doby 20. stol. až do dnešních dnů. Je zde také jmenován menší přehled nejvýznamnějších druidských řádů a organizací ve světě.

Další část seriálu pokračuje začíná dobou kolem roku 500 - 600 n. l. a dále navazuje na Renesanční období v 15. - 17. století. ..

Keltské kmeny byly na svém vrcholu rozmístěny od Irska na západě až po Turecko na východě. Mnoho z nich ale mělo v počátcích velmi odlišný systém uctívání a víry (kolem let 450 a starších - počátky formování keltského etnika). Existovalo mnoho bohů a bohyň, mnohdy místního nebo kmenového významu. V průběhu času kulty vznikaly a zanikaly. Nauka druidů jako náboženský systém se začala rozmáhat po celém tehdejším keltském, resp. ?předkeltském? světě.

Pokud se chceme zaobírat historií druidství, musíme cestovat časem dál, než si myslíme. Druidové, to není jen Klasické období, ale i jejich minulost - dobu před klasickým obdobím a samozřejmě budoucnost..

 
TOPlist
WebArchiv - archiv českého webu
Magazín Boiohaemum - Ve stopách předků Vydavatel: KELTOI, obč. sdružení, Holé Vrchy 6, 294 46 Semčice, IČ 48682535; tel. 602 340 991, Email: keltoi@keltoi.cz, Registrace: ISSN: 1802-1794